Samsung TV’ler için Netflix desteği bitiyor mu?

0

Samsung TV’ler için Netflix

Samsung TV’ler için Netflix desteğiyle ilgili yeni iddialar gündeme gelmişti. Ancak Netflix desteğinin sadece eski Samsung TV’lerde sonlanacağı açıklandı.

Eski Samsung TV’ler için Netflix sonlanıyor

Netflix, özellikle akıllı TV’lerdeki kullanım kolaylığıyla büyük bir abone kitlesi oluşturmayı başardı. Ancak birçok uygulamada olduğu gibi Netflix de eski TV’lerdeki desteğini sonlandırmaya başlıyor.

150 milyondan fazla abonesi bulunan Netflix, eski model Samsung ve Viziyo TV’lerde olan desteğini sonlandıracağını açıkladı. Ayrıca Roku cihazlardaki desteğin de kesileceği ifade edildi.

Netflix desteğinin özellikle ABD’de satılan 2010 ve 2011 model Samsung Smart TV’ler için sonlanacağını duyurdu. Vizio TV’lerde ise 2012-2014 yıllarında piyasaya çıkan modellerde Netflix desteğinin biteceği söylendi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>