Samsung’un artık 3 CEO’su var

0

Güney Koreli elektronik devi Samsung kısa süre önce istifa ettiğini duyuran eski CEO’nun yerine 3 CEO atayarak yönetim şeklinde önemli bir değişiklik yaptı.

Şirketin büyük hissedarı ve kurucusu olan ortağın oğlunun, Güney Kore liderlerine rüşvet vermek iddiası nedeniyle tutuklanmasının ardından şirket içinde yaşanan huzursuzluğu bastıramayan ve istifa etme yoluna giren eski CEO’nun yerine, her bir iş kolu için farklı CEO’ların atanması yoluna gidildi.

Üç iş alanına üç CEO

Buna göre, şirketin donanım ve yedek parça bölümüne Kim Ki-nam liderlik edecek. Tüketici elektroniği işinin yeni lideri ise Kim Hyun-suk olacak. Samsung telefonlarının ve diğer mobil ve IT ürünlerin yönetiminde ise Koh Dong-jin bulunacak.

Öte yandan, tutuklama krizine rağmen şirket kazançlarını rekor seviyeye çıkarmayı başarmış görünüyor. Şirket son çeyrekte 55,4 milyar dolarlık gelir ve 13 milyar dolarlık operasyon karı açıklayarak, endişeli yatırımcılarına işlerin iyi gittiğini rakamlarla ispat etmiş oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>