Samsung ve Xiaomi Hindistan ile büyüyor

0

Samsung ve Xiaomi

Samsung ve Xiaomi, Hindistan pazarı sayesinde gelir artışı sağlıyor. Böylelikle Hindistan, ABD’nin telefon pazarı sektöründe ikinci konuma gerilemesine neden oldu.

Samsung ve Xiaomi büyümeye devam ediyor

Hindistan, birçok teknoloji şirketi için önemli bir çalışan ve ürün kaynağına sahip. Bu nedenle teknoloji şirketleri, hem üretim hem de satış konusunda Hindistan pazarını hedef alıyor. Geçtiğimiz günlerde Hindistan başkanı, Samsung’un yeni üretim tesisi hakkında teknik detayları açıklamıştı.

Canalys tarafından yapılan bir araştırmaya göre Samsung ve Xiaomi şirketlerinin her biri, 2018 ikinci çeyreğinde Hindistan’da 9.9 milyon adet telefon sattı. Samsung, 2015 yılının sonundan bu yana en büyük büyümesini yaşayarak, yıllık bazda yüzde 47 oranında büyüdü. Aşağıdaki tabloda iki şirketin çeyrek bazda performanslarını görebilirsiniz.

Samsung ve Xiaomi

Diğer şirketlere baktığımızda ise Asus geçen yıla göre 3 kat büyüyerek dikkatleri üzerine çekti. Distribütör ortaklıklarını büyük ölçüde geri alan Apple’ın satışları ise yüzde 50 oranında düşüş gösterdi.

Ucuz fiyat stratejisi izleyen Vivo ve Oppo ise Hindistan’da henüz bir gelişme yaşayamadı. Yaklaşık 1,5 milyarlık nüfusu ile dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan, teknoloji şirketleri için kritik bir Pazar konumunda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>