Samsung VR deneyimi için ekran teknolojisi geliştiriyor

0

Samsung VR deneyimi

Samsung VR deneyimi iyileştirme çalışmaları için yeni ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bunun içni 10.0000 PPI değerinde ekran teknolojisi geliştirilecek.

Samsung VR deneyimi için çalışmalarına hız verdi

Sanal gerçeklik alanında öncü çalışmalara imza atan Samsung, Stanford Üniversitesi ile ortak bir çalışma yürütüyor. Bu ikili, VR deneyimini daha üst noktaya taşımak için yeni ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Yürütülen ortak çalışa kapsamında inç başına düşen piksel anlamına gelen 10.000 PPI değerinde bir OLED ekran geliştirilecek. Yüksek piksel yoğunluğu sayesinde, sanal gerçeklik teknolojisinde daha gerçekçi görüntülere ulaşılabileceği, bunun da kullanıcılar için VR deneyimini artırabileceği belirtiliyor.

Laboratuvar testlerinde miyatür pikseller başarılı bir şekilde üretilmiş durumda. Ortaya çıkan ürün ile renk filtreli beyaz OLED’ler kıyaslandığında ise bu piksellerin renk saflığının daha yüksek olduğu belirtiliyor. Ayrıca lüminesans verimliliğinde de iki katlık bir artış olduğu görülüyor. Samsung bu teknolojiyi tam boyutlu bir ekran üzerinde de test etmeyi hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>