Samsung VR gözlüğü üzerinde çalışıyor

0

Samsung VR gözlüğü

Sanal gerçeklik teknolojisine odaklanan Samsung, bu alanda yenilikler sunmaya devam ediyor. Yeni Samsung VR gözlüğü, navigasyon desteği de sağlayacak.

Samsung VR gözlüğü için çalışıyor

Oyun sektörüyle hayatımızda yaygınlaşan sanal gerçeklik teknolojisi artık iş, eğitim ve günlük hayatta yoğun şekilde kullanılıyor. Teknoloji şirketleri de yeni VR gözlükler geliştirerek kullanıcı taleplerini karşılamaya çalışıyor.

Yeni VR gözlüğü üzerine çalışan Samsung, bu gözlük için yeni özellikler entegre etmeye çalışıyor. Patent başvurusu yapılan Samsung’un VR gözlüğü navigasyon desteğine sahip olacak. Araç sürüşü esnasında VR gözlüğü, sürücülerin görmesi gereken hız gibi bilgileri ekrana yansıtacak.

Gözlüğü kullanan sürücü navigasyon bilgilerine de ulaşabilecek. Ayrıca yakıt bilgisi gibi ek bilgilendirmelerle de sürüş güvenliği sağlanabilecek. Şu anda patenti alınan ürünün, üretilip üretilmeyeceğiyle ilgili net bir bilgi paylaşılması.

Statista tarafından paylaşılan bilgilere göre küresel ölçekte AR ve VR çözümleri 2025 yılına kadar 673 milyar dolarlık hacme ulaşacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>