Samsung yapay insan geliştiriyor

0

Samsung yapay insan

STAR Labs biriminin yönetimiyle Samsung yapay insan projesi üzerinde çalışıyor. NEON isimli bu projeyle, öğrenme yetisi de sanal ortama taşınıyor.

Samsung yapay insan projesi üzerinde çalışıyor

Samsung’un CES 2020’de tanıttığı en dikkat çekici projelerden biri de STAR Labs birimi tarafından yürütülen NEON projesi oldu. Yapay insan olarak lanse edilen NEON, zeka ve duygu gibi özellikleriyle dikkat çekti.

Reality (Gerçeklik), Realtime (Gerçek Zamanlı) ve Responsive (Duyarlı) isimlerinden yola çıkarak tasarlanan CORE R3 tarafından desteklenen NEON, sesli asistanlardan önemli farklılıklar içeriyor. NEON, karşısındakiyle iletişim kurmanın yanı sıra, duygusal olarak da etkileşime geçiyor.

NEON’un geliştiriciler, yapay insanların gelecekte aktör veya spiker olarak da karşımıza çıkabileceğini söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>