Samsung yapay zeka şirketi satın aldı

0

Samsung yapay zeka

Samsung yapay zeka teknolojilerine yatırım yaparak geleceğin temellerini atmaya devam ediyor. Samsung yapay zeka şirketi Fluenty’i satın aldı. Şirket, bu satın alma ile Bixby’i iyileştirmek istiyor.

Samsung yapay zeka yatırımları

Samsung Electronics yapay zeka konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan ve Güney Kore’de kurulan Fluenty’i satın aldı. Güney Koreli şirketlerin liderliğindeki satın alma, Samsung’un Fluenty’in hizmetlerini kendi AI platformu Bixby’ye entegre edebilmesine olanak sağlayacak. S8 telefon modeli ile tüketicilere sunulan Bixby ses tanıma konusundaki eksikler nedeniyle eleştirilere maruz kalmıştı. Samsung yeni güncellemeler ile bunu düzeltmeyi hedefliyor.

Samsung, bu ay araştırma araştırma kollarını tüketici elektroniği ve mobil işletmeler altında birleştirerek Samsung Research’i kurdu. Teknolojide yeni iş olanakları oluşturmak için Samsung Research kapsamında yeni bir yapay zeka merkezi inşa etti. Bu alandaki çalışmalarına ağırlık vermeye başlayan Samsung’un, Fluenty ile daha da büyüyeceği tahmin ediliyor.

Samasung amacının yapay zeka yeteneklerini sadece akıllı telefonlarda değil tüm tüketici elektronik cihazlarında kullanmak olduğunu daha önce duyurmuştu. Şirket, ev aletlerinin 2020 yılına kadar yapay zeka ve ses tanıma gibi akıllı özelliklere sahip olacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>