Samsung yatırımcıları için uyarı yayınladı

0

Samsung, 2019’un ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıklamadan önce, yatırımcıların “panik” olmasını önlemek amacıyla, piyasadaki gelişmelerin şirkete etkilerini açıklayan bir ön uyarı yayınladı.

Yatırımcılar panik yapmasın

Apple’ın hızla düşen iPhone satışları gibi, Samsung’un da son çeyrekte telefon satışlarında önemli bir düşüş yaşanmış olabileceği beklenirken, Çin pazarında tüketicilerin artık telefonlarını yenileme hızının düşmesi nedeniyle tüm telefon üreticilerinin gelir kaybına uğrayacağı düşünülüyor.

Samsung ayrıca son çeyrekte şirketin kazancının düşmüş olabileceğini açıklarken bunun nedeni işlemci ve ekran paneli fiyatlarının ve talebinin düşüşüne de bağlıyor. Telefonlara olan global talebin azalması, telefonlar için işlemci ve ekran paneli ürten Samsung’un hem telefon hem de işlemci ve panel satışlarında gerileme yaşaması anlamına geliyor.

Bakalım, Samsung’un yatırımcıları önden uyarmasını gerektirecek kadar kötü olduğu tahmin edilen 2019 ilk çeyrek raporunda nasıl bir finansal tablo ile karşılaşacağız?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>