Samsung yöneticisi serbest bırakıldı

0

Samsung yöneticisi

Samsung yöneticisi Lee Jae-yong temyiz mahkemesinde yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Samsung yöneticisi Jae-yong, rüşvet skandalı ile gündeme gelmişti.

Samsung yöneticisi suçsuz bulundu

Samsung mirasçısı Lee Jae-yong, askıya alınan bir ceza aldı. Güney Kore’nin eski cumhurbaşkanını ilgilendiren rüşvet davasında temyiz kararının ardından cezaevinden serbest bırakıldı. Mirasçı, Ağustos ayında eski Cumhurbaşkanı Park Geun-hye’nin bir arkadaşına ödenen rüşvetleri düzenlediği iddiasıyla beş yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Jae-yong’un vakıflar ve atlı bir spor takımı aracılığıyla bu konuda yardımcı olduğu belirtilmişti.

İlk dava için önemli bir delil olan belgede, Lee ile eski cumhurbaşkanı arasında görüşme belgesi çıkmıştı ancak temyiz mahkemesi bu belgeyi kabul etmedi. Gerekçe olarak ise Lee’nin baskı ile bunu yapmış olması gösterildi ve serbest bırakıldı.

Samsung’un mirasçısı olarak gösterilen Lee’nin mahkeme kararıyla temize çıkmasının ardında şirketteki geleceği merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>