Techinside Google News
Techinside Google News

Samsung’dan Lee ve Elon Musk ne konuştu?

Samsung'tan Lee ve Musk ile bir araya geldi. ikili görüşmede yeni nesil teknolojilerden otomotiv çiplerine kadar görüştü.
- Advertisement -

Samsung’dan Lee ve Elon Musk bir araya geldi. ikili görüşmede yeni nesil teknolojilerden otomotiv çiplerine kadar görüştü.

Yonhap Haber Ajansı’na göre Samsung Electronics Co. İcra Kurulu Başkanı JY Lee ve Tesla Inc. İcra Kurulu Başkanı Elon Musk, geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri’nde bir araya geldi. Lee ve Musk sektördeki kişilerin iki şirketin ortaklıkları araştırdığını söylediklerini aktardı. Yeni nesil teknolojiler geliştirmek konusunda fikir alışverişlerinde bulundular. İkili arasındaki görüşme teknoloji dünyasına yeni bir yön verebilir.

Yeni nesil teknolojiler ve otomotiv çipleri gündemdeydi

Güney Kore’den Yonhap yaptığı açıklamada, Lee ve Elon Musk’ın toplantıyı 12 Mayıs günü Samsung’un Silikon Vadisi’ndeki yarı iletken araştırma merkezinde düzenlediğini söyledi.

Sektördeki kişilerin söylediğine göre, iki şirket diğer şeylerin yanı sıra tamamen otonom araçlar için çipler geliştirmek için muhtemelen güçlerini birleştirmeyi düşünüyor.

Strategic Analytics ve Research & Markets’ten alıntı yapan Yonhap’a göre, otomotiv çipleri için küresel pazarın 2024’te 400 milyar dolara, 2028’de 700 milyar dolara yükselmesi bekleniyor.

Rapora göre Lee, 22 günlük ABD ziyaretini Microsoft Corp. CEO’su Satya Nadella ve Google CEO’su Sundar Pichai de dahil olmak üzere diğer iş liderleriyle yaptığı bir dizi görüşmenin ardından 12 Mayıs’ta tamamladı.

Bu görüşme kapsamında oluşabilecek ğotansiyel ortaklık teknoloji ve otomotiv dünyasında yeni bir sayfa açabilir. Ayrıca yapılacak olası diğer görüşmeler de BT ve otomotiv endüstrileri üzerinde büyük etki yaratabilir

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir