Samsung’un ofislerini polis bastı!

0

Güney Kore şu günlerde büyük bir siyasi skandal ile çalkalanıyor. Medyaya yansıyan skandalda, Güney Kore Başkanı Park Geun-hye’ın, Güney Kore’nin dev şirketlerinden zorla para kopardığı veya rüşvet aldığı iddiaları yer alıyor.

Başkan’ın arkadaşına milyonlarca dolar bağış

Park Geun-hye’ın para aldığı şirketlerin arasında Samsung’un da adı geçiyor. Elliye yakın rüşvet olayının incelendiği olayda Samsung’un da bazı “yasal süreçlerinin” Başkan tarafından çözülmesi için, Güney Kore Başkanı’nın “resmi olmayan” yardımcısına bağış yapmak durumunda kaldığı dile getiriliyor.

Ülkedeki şirketlerin bu bağışlarının toplamda 69 milyon doları bulduğu hesaplanıyor ve müfettişler para akışının izlerini bulmak için şirketlerin ofislerini basmış, tüm muhasebe belgelerine el koymuş durumdalar. Samsung’un da bu soruşturma kapsamında basıldığı anlaşılıyor.

Öyle görünüyor ki, patlayan telefonlardan şimdi de rüşvet skandalı ile 2016 Samsung tarihindeki en unutulmaz yıllardan biri olacak. Ya da hiç hatırlanmak istenmeyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>