Samsung’un otomobil kontrol paneli duyuruldu

0

otomobil kontrol paneli

Merakla beklenen Samsung’un otomobil kontrol paneli duyuruldu. Fütüristik bir yapıda olan kontrol paneli, kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayacak.

Otomobil kontrol paneli 2020’de piyasaya çıkıyor

Samsung’un otomobillerdeki bilgi-eğlence sistemlerine yönelik Harman ile yürüttüğü ortak çalışmanın ilk ürünü ortaya çıkıyor. Otomobiller için kontrol paneli geliştiren bu iki şirket, bu alanda büyük bir yeniliğe imza atacak. 2020 yılında araçlara entegre olarak piyasaya çıkması hedeflenen panel, web tarayıcı ve TV olarak kullanılabiliyor. Elbette tüm yetenekleri sınırlı değil. Fütüristik panel, otomobiller ve evlerdeki IoT cihazlarının da kontrol edilebilmesini sağlıyor.

Tasarım konusunda da şu an için oldukça başarılı görünen panel, kullanıcılara sürüş esnasında büyük kolaylıklar sağlayacak. Henüz kesin olarak açıklanmasa da Volkswagen, Renault, Mitsubishi ve Nissan’ın bu paneller için Samsung ile çalıştığı iddia ediliyor. Samsung, bu paneli ile otomobil sektöründe trend haline gelen iç mekan dijitalleşmesi için önemli bir üretici haline gelecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>