Samsung’un üretimi koronadan etkilendi

0

Samsung’un üretimi

Samsung korona virüsü nedeniyle Güney Kore’deki fabrikasını kapatmıştı. Yapılan resmi açıklamada, fabrikada korona vakasının olduğu duyurulmuş.

Samsung korona virüsünden etkilendi

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü vakası, teknoloji şirketlerini de doğrudan olumsuz etkiliyor. Birçok üretici, Asya’daki üretimlerini durdurup, fabrikalarını ve tesislerini kapatmak zorunda kalıyor.

Samsung Electronics de bu durumdan etkilenen şirketler arasında yer alıyor. Şirketin, Seul’de Gumi şehri yakınlarındaki mobil cihaz fabrikasında korona virüsü vakası görüldüğü açıklamıştı. Bu nedenle fabrikanın 25 Şubat tarihine kadar kapatıldığı duyurulmuştu.

Yapılan resmi açıklamada, bu çalışanla temasa geçen tüm çalışanların karantinaya alındığı ve sağlık kontrollerinin başlatıldığı belirtildi.

Bu fabrika, Samsung’un üretiminin küçük bir bölümünü oluştursa da Galaxy Z Flip katlanabilir telefon gibi önemli modellerin üretimi bu fabrikada gerçekleştirilmekteydi. Fabrikadaki çalışmaların gelecekte nasıl olacağını ise ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>