Samsung’un varisi yasa dışı şekilde ilaç kullandı

Samsung yasa dışı ilaç
Samsung yasa dışı ilaç

Güney Kore’de savcılık tarafından başlatılan incelemede, Samsung varisinin yasa dışı ilaç kullandığı iddia edildi. 45 bin dolarlık para cezası da talep edildi.

Samsung varisi yasa dışı ilaç kullandı iddiası

Güney Koreli savcıların Samsung Electronics başkan yardımcısı Jay Y. Lee için reçeteli bir sakinleştiricinin yasa dışı kullanımı iddiasıyla inceleme başlatıldı. Başlatılan incelemede 45 bin dolarlık ceza da talep edildi.

Seul Merkez Bölge Savcılığı, konuyla ilgili özet bir iddianameyi kabul etti. Samsung’un varisi olarak nitelendirilen Lee’nin yasa dışı ilaç kullandığı iddialarının ana kaynağıyla ilgili ise bir bilgi paylaşılmadı.

Bununla birlikte Lee’nin avukatı, ilacın hastanedeki tedavisinin bir parçası olduğu için ilacın yasa dışı olmadığını söyledi. Bu nedenle savcılığın kararını gözden geçirmesi de talep edildi.

Lee, Ocak ayından bu yana çeşitli suçlamalarla gündeme geliyor. Daha önce rüşvet suçlamasıyla karşı karşıya kalan Lee, hisse senedi manipülasyonu da dahil olmak üzere birçok suçlamayla gündeme gelmişti. Sakinleştiricilerin yasa dışı şekilde kullanıldığı iddialarında nasıl bir karar çıkacağını birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz