Techinside Google News
Techinside Google News

Samsung’un varisleri hisselerini devraldı

Lee Kun-hee'nin vefatının ardından Samsung’un varisleri hisselerini devraldı. Artık aile, şirket yönetiminde daha çok söz sahibi olacak.
- Advertisement -

Lee Kun-hee’nin vefatının ardından Samsung’un varisleri hisselerini devraldı. Artık aile, şirket yönetiminde daha çok söz sahibi olacak.

Samsung’un varisleri hisselerini paylaştı

Samsung’u dünyanın en büyük akıllı telefon ve yonga üreticisi haline getiren Lee Kun-hee’nin geçen Ekim ayında vefatından bu yana, miras bilgileri ilk kez kamuya açıklandı.

Miras, oğlu Jay Y. Lee, kızları Lee Boo-jin ve Lee Seo-hyun ve eşi Hong Ra-hee tarafından paylaşıldı. Jay Y. Lee’nin Samsung Life Insurance’taki yüzde 0,06’dan yüzde 10,44’e yükseldi. Kız kardeşleri, Lee’nin Samsung Life’daki hisselerinin sırasıyla üçte birini ve altıda birini miras aldı. Eşi Hong ise buradan hiçbir miras almadı.

Samsung Life Insurance, yüzde 8,51’lik hisse ile Samsung Electronics’in yönetiminde büyük bir rol oynuyor. Bu nedenle Samsung Life Insurance hisse dağılımı, şirketin yönetiminde kritik öneme sahip diyebiliriz.

Jay Y. Lee, Samsung C&T aracılığıyla Samsung Life Insurance’in yüzde 19,34’ünü kontrol altında tutuyor. Lee Kun-hee’nin ailesi yaklaşık 2 trilyon wonluk miras vergisini de ödeyerek yönetimde daha çok söz sahibi olmaya başladı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir