Sanal gerçeklik kaskı ortaya çıktı

0

sanal gerçeklik kaskı

Valve tarafından geliştirilen sanal gerçeklik kaskı için ilk prototip geliştirildi. Valve, bu kask ile oyun dünyasındaki yeni trendi yakalayacak.

Sanal gerçeklik kaskı ve sanal gerçeklik oyunları

Daha gerçekçi bir deneyim sağlayan sanal gerçeklik oyunları, oyun dünyasında yükselen bir trend olmaya devam ediyor. Valve’in kurucusu Gabe Newell, 2017 yılının başlarında 3 adet sanal gerçeklik oyunu için çalışmalara başladıklarını duyurmuştu. Bu duyurunun ardından Valve’ın sanal gerçeklik teknolojisini kullanan oyun kaskı yapacağına yönelik birçok haber ortaya çıkmıştı. Sonunda Valve’ın bu çalışmasının ilk prototipi duyuruldu.

HTC Vive ve Oculus Rift gibi bu alandaki önemli donanımlara rakip olacak olan kask, 135 derece görüş açısı sağlıyor. Üzerinde iki kamera bulunan kask, oyuncunun bulunduğu mekanı sanal gerçeklik içerisine dahil ediyor. 2880×1600 çözünürlükte oyun imkanı sağlayan kask, oyuncular için artırılmış bir deneyim sağlayacak.

Henüz piyasaya çıkışı hakkında net bir bilgi verilmeyen kaskın, Half Life VR ile tanıtılabileceği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>