Sanal gerçeklik kaskı tanıtıldı

0

Sanal gerçeklik kaskı

Valve tarafından geliştirilen ve merakla beklenen sanal gerçeklik kaskı Valve Index tanıtıldı. Valve Index’in rakiplerinden daha iyi olduğu belirtildi.

Sanal gerçeklik kaskı: Valve Index

Valve, geçtiğimiz günlerde açtığı bir web sitesi ile yeni bir VR kaskı tanıtacağını duyurmuştu. Gerçekleştirilen bir lansmanla, merakla beklenen VR kaskı tanıtıldı. Valve, lansmanda oldukça iddialı bir şekilde bu kaskın diğer kasklardan daha iyi olduğunu duyurdu.

RGB LCD bulunan kaskın, OLED ekranlı kasklara kıyasla 50 kat daha fazla alt piksel ürettiği ve daha iyi bir görüntü deneyimi sunduğu belirtildi.

Ayrıca kaskın en yakın rakibi HTC Vive’a kıyasla 20 derece daha fazla geniş görüş açısına sahip. Ayrıca kask üzerinde bulunan ses sitemi, 180 derecelik ses deneyimi sunuyor.

VR kaskta bulunan Index kontrolcülerde bulunan 87 sensör, kullanıcının parmak hareketlerini analiz ederek, sanal gerçeklik ortamına aktarıyor.

31 Ağustos’ta kullanıcılara sunulacak olan VR kaskı, iki kontrolcü ve iki istasyon ile 999 dolardan satışa çıkıyor. Kontrolcü ve kasktan oluşan ikinci paketin fiyatı ise 749 dolar olarak belirtiliyor.

Sanal gerçeklik kaskı

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>