Sanal Singapur projesi güvenliği sağlayacak

0

sanal Singapur

3D haritalar ile oluşturulan sanal Singapur projesi güvenlik amaçlı kullanılacak. Sanal Singapur ile olası senaryolar test edilecek.

Sanal Singapur ile güvenlik testleri

Günümüzde birçok fiziksel projeyi hayata geçirmeden önce ya bir prototip oluşturuluyor ya da sanal model ile eksikler görülüyor. Artık bu durum şehir modelleri için de geçerli hale geliyor. Sanal şehir uygulamalarına Singapur ile bir yenisi daha ekleniyor.

3D haritalar ile oluşturulan Singapur’un sanal modeli halkın güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılacak. Örneğin; kamusal alanda bir patlama meydana geldiğinde veya şehri bir doğal afet etkilediğinde neler yapılması gerektiği belirlenecek. Böylelikle olası kötü senaryolara karşı halk ve kamu kurumları hazırlık olacak, can ve mal kayıpları en aza indirilmiş olacak.

Singapur’un sanal modeli kamu lansmanı ile tanıtılacak. Ayrıca bu sanal model, sadece web bağlantısı olmayan bilgisayarlar ile sınırlı olacak. Böylelikle veri hırsızlıklarının önüne geçilebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>