Techinside Google News
Techinside Google News

Sanayi bölgesinin içinde bir Teknopark!

GOSB Teknopark, özellikle bir sanayi bölgesinin içinde yer alan bir girişimcilik merkezi olması özelliği ile öne çıkıyor

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği SDN Summit, ülkenin en yenilikçi girişimlerine yatırımcılar, sektör liderleri ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmaları için bir platform sundu. SDN Summit’e desteklediği girişimlerle katılan GOSB Teknopark, özellikle bir sanayi bölgesinin içinde yer alan bir girişimcilik merkezi olması özelliği ile öne çıkıyor. Desteklenen girişimler projelerine doğrudan uygulama alanı bulabiliyorlar. SDN Summit’te sahne alan ve GOSB Teknopark tarafından desteklenen girişimlere mikrofonumuzu uzattık, projelerini anlatmalarını istedik. Ayrıca, GOSB Teknopark Genel Müdürü ile Prof. Dr. Murat Çemberci ile Türkiye girişimcilik ekosistemini değerlendirdik.

İşte girişimleri ilk fikir aşamasından ticarileştirmeye ve büyümeye kadar besleyen üç aşamalı bir sistem altında çalışan GOSB Teknopark tarafından desteklenen ve SDN Summit sahnesine çıkan girişimler:

- Advertisement -

Sharingo

Sharingo, yenilikçi araç paylaşım platformu ile öne çıkıyor. Bireyler, şirketler ve araç kiralama şirketleri için kullanıcı dostu bir uygulama aracılığıyla araç kiralamayı kolaylaştırıyor. Sharingo’nun benzersiz yaklaşımı, ulaşım endüstrisinin değişen ihtiyaçlarını karşılıyor ve bireylerin ve işletmelerin ek gelir elde etmelerini sağlıyor.

Carbon Danışmanlık

GOSB Teknopark ekosistemindeki bir diğer girişim olan Carbon Danışmanlık, Doğal Dil İşleme (NLP) odaklı Yapay Zeka (AI) alanındaki uzmanlığını sergiledi. Carbon Danışmanlık’tan Adem Çağlayan, şirketin Türk dili için NLP çözümleri geliştirmeye ve işletmelerin, özellikle ihracatçıların, sürdürülebilir büyüme için AI’dan yararlanmalarına yardımcı olma konusundaki kararlılığını vurguluyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir