Techinside Google News
Techinside Google News

SanDisk satılıyor mu?

Piyasaya sızan söylentilere göre depolama çözümleri üreten SanDisk'in yöneticileri firmayı satmak için müşteri arıyor.
- Advertisement -

sandisk2SanDisk, hafıza kartları ve depolama ürünleri konusunda piyasadaki en değerli markalardan biri. Türkiye’de de çok aktif olan SanDisk’in hafıza kartları, veri depolama çözümleri büyük ilgi görüyor. Ayrıca, yüksek kalitesiyle de beğeni topladığını söylememe gerek yok.

Ancak firmanın şu sıralar kendini satışa çıkardığını duyuyoruz. SanDisk’ten yapılan resmi bir açıklama olmasa da medyaya sızan bilgilere göre firma satış için Western Digital ve Micron ile görüşmelerini sürdürüyor.

Dell’in EMC’yi 67 milyar dolara satın almasının şokunu henüz atlatamayan teknoloji dünyasında şimdi de SanDisk’in aniden satıldığını duyacak olursak, şaşırmayalım. Ancak yine de bu alışverişte “ani” bir karar ortaya çıkması gerçekten şaşırtıcı olabilir zira SanDisk’in satılması çok da kolay bir iş değil.

Toshiba ile ortak fabrikaya sahip olan SanDisk’in, herhangi bir satış işlemi için öncelikle ortağı Toshiba ile anlaşması gerekiyor. Ayrıca elbette SanDisk’i satın almak isteyen firmanın Toshiba ile arasındaki ilişki de önemli. SanDisk piyasadaki diğer oyunculara göre “dev” bir firma değil ancak Samsung gibi dev bir firma tarafından satın alınması halinde hafıza kartları piyasasındaki dengeler değişebilir veya sabit disk cehenneminden bir türlü çıkamayan ve mobil cihazların depolama ihtiyaçları için adını duyurmayı başaramayan Western Digital’in SanDisk’e sahip olması halinde veri depolama pazarında çok farklı bir tabloyla karşılaşabiliriz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir