Şangay Dijital Yuan için kampanya düzenliyor

0

Dijital Yuan kampanyası

Dijital paraların test edilme ve yaygınlaşması süreçlerinde çeşitli kampanyalar yapılabiliyor. Şangay Dijital Yuan kullanımına yönelik kampanya düzenleyecek.

Şangay Dijital Yuan kampanyası için detayları paylaştı

Çin’in finans merkezi Şangay, ülke dijital yuan testini hızlandırırken, bölge sakinlerine yaklaşık 3 milyon dolar (20 milyon yuan) değerinde paketler kazanma fırsatı veren çekiliş düzenliyor.

Her biri 55 yuan değerinde dijital para birimi veya e-cny içeren 350.000 kırmızı paket dağıtacağını açıklandı. Çok kısa bir süre önce de Pekin benzer bir kampanya düzenleyeceğini duyurmuştu.

Çin, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC) piyasaya sürmeye yönelik küresel yarışta önde gidiyor ve Shenzhen ve Chengdu gibi birçok şehirde denemeler başlattı. Analistler, Çin Halk Bankası (PBOC) tarafından çıkarılan dijital yuanın, Pekin’in ekonominin gözetimini geliştirmesine, veri kontrolünü güçlendirmesine ve potansiyel olarak yuanın küresel statüsünü iyileştirmesine yardımcı olacağını söylüyor.

Şanghay hükümeti resmi Wechat hesabı aracılığıyla yaptığı duyuruda, e-cny kırmızı paketleri için çekiliş 5 Haziran günü başlayıp 6 Haziran günü sona ereceğini ve Şanghay’daki herkesin katılmak için başvurabileceğini paylaştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>