Şangay’daki Tesla Gigafactory için video yayınlandı

0

Tesla, son yıllarda üretiminin bir kısmını Çin’e kaydırmayı ve lojistik ücretlerini kısmayı hedefliyordu. Bu amaçla kurulan Şangay’daki Tesla Gigafactory için bir video yayınlandı.

Tesla Gigafactory videosu

Otomotiv sektörünün dev ismi haline gelen Tesla, elektrikli araç sektörüne yön vermeye devam ediyor. Gigafactory tesislerinde yapılan üretim için Tesla, Asya’ya yönelmişti.

Üretimi daha ucuz hale getirmeyi ve nakliye masraflarından kurtulmayı hedefleyen Tesla, bunun için Çin’de Gigafactory tesisi açmıştı. Uzay gemisi olarak adlandırılan ve farklı bir konsepte sahip olan bu tesis için Tesla bir video yayınladı.

Yayınlanan kısa videoda, 8 robotun bir araç üzerinde çalıştığı görülüyor. Çoğunlukla otonom bir şekilde yürüyen bu üretim sürecini Musk, sürüm 0.5 olarak adlandırıyor. Ancak ilerleyen dönemde sürüm 3’e geçilmesi hedefleniyor.

Tesla, Şangay’daki tesisinde haftada yaklaşık olarak 4 bin araç üretebiliyor. 2020’nin 4. çeyreği itibariyle bu sayısının artması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>