SAP, bulut gelirlerinde büyümeyi sürdürüyor

0

SAP, 2014’ün ikinci çeyreğinde bir kez daha bulutta güçlü bir büyüme kaydetti ve ana faaliyet alanında güçlü performansını ortaya koydu. IFRS olmayan bulut abonelikleri ve destek gelirleri sabit kurlarda yüzde 39 artarken SAP, kurumsal bulutta ölçek olarak en hızlı büyüyen şirket oldu. IFRS olmayan yazılım ve yazılımla ilgili hizmet gelirleri sabit kurlarda yüzde 8 arttı.

Şirket, Mayıs 2014’te gerçekleştirdiği SAPPHIRE NOW konferansında, bulut ve SAP HANA’yı odağına alarak müşterileri için iş deneyimini sadeleştirmeyi amaçladığı “Sadeleştir” stratejisini açıklamıştı.  SAP HANA, teknoloji altyapısını radikal bir şekilde sadeleştiriyor; bulut ise kullanıcıların SAP çözümlerine erişimini kolaylaştırıyor. “Sadeleştir” sadeleştirme stratejisinin ilk örneği olarak;  SAP Fiori kullanıcı deneyimi çözümü SAP standart yazılım lisanslarının içine dahil ederek, müşterilerine ücretsiz olarak sunuldu.

SAP’nin güçlü bulut ivmesi devam ediyor:

•          SAP’nin 2014 yılı için IFRS olmayan yazılım ve bulut abonelik gelirleri öngörüsü sabit kurlarda 1-1,05 milyar avroya yükseldi.

•          En hızlı büyüyen bulut şirketi: IFRS olmayan bulut abonelik ve destek gelirleri sabit kurlarda yüzde 39 arttı.

•          Bulut faturalamada güçlü büyüme: IFRS olmayan bulut faturaları sabit kurlarda yüzde 37 arttı.

•          Dünyanın en büyük iş ağı: Yaklaşık 1,55 milyon birbirine bağlı şirketin ticaret yaptığı iş ağında yaklaşık 540 milyar dolarlık işlem gerçekleşiyor

•          Gerçek zamanlı iş platformu SAP HANA’nın yaygın olarak benimsenmesi: 1200 SAP Business Suite on HANA müşterisi

•          SSRS gelirleri yıllık öngörünün üzerinde büyüdü: IFRS olmayan yazılım ve yazılımla ilgili hizmet gelirleri sabit kurlarda yüzde 8 arttı.

•          698 milyon avroluk IFRS faaliyet kârı (2013: 988 milyon avro), yedi yıllık Versata davasına ayrılan 289 milyon avroluk karşılıktan etkilendi

•          IFRS olmayan faaliyet karı sabit kurlarda yüzde 7 arttı. Sabit kurlarda IFRS olmayan faaliyet kar marjında 60 baz puanlık artış sağladı.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>