SAP HANA 2 platformu duyuruldu

0

SAP bugün, Barselona’da TechInside’ın da katıldığı bir etkinlikte, SAP HANA platformunun yeni versionunu tanıttı.

SAP HANA 2, SAP’ın kendini kanıtlamış Bellek-İçi Bilişim teknolojisinde yeni gelişmeleri barındırıyor ve dijital değişimde önemli bir rol üstleniyor. Barselona’da buna ek olarak,  “YaaS” olarak bilinen SAP Hybris as a Service (Hizmet olarak SAP Hybris) üzerinden abone olunabilecek yeni SAP HANA mikro hizmetleri de duyuruldu. Geliştiriciler bu yolla, ihtiyaçları olan modern uygulamalara kolayca erişebilecekler.

Bellek-İçi Bilişim teknolojisinde öncü

“SAP’ın 2010 yılında SAP HANA ile öncülüğünü yaptığı Bellek-İçi Bilişim teknolojisini kullanarak müşterilerimiz için çok güvenli ve stabil bir çekirdek veri platformu oluşturmada devrim yarattık,” ifadesini kullanan SAP yönetim kurulu üyesi Bernd Leukert, “SAP HANA 2’nin duyurulması da endüstride bir kilometre taşıdır,” yorumunu yaptı.

SAP HANA 2, 30 Kasım 2016’de erişime açılacak. Ayrıca SAP HANA 2’nin express versiyonu da yeni ürünlerin hızla geliştirilmesi için genel kullanıma açık olacak. Daha atik ve çevik bir IT yapısı sağlamak için SAP HANA 2 teknolojisi her iki yılda bir güncellenecek.

Dijital dönüşüme destek olacak SAP HANA 2 ile birlikte gelen anahtar özelikler ise şöyle:

-Veritabanı yönetimi: IT organizasyonlarının iş sürdürülebilirliğini sağlamak için ihtiyaç duyduğu yeteneklere kavuşmasını sağlayacak.

-Veri yönetimi: SARP HANA, IT organizasyonlarının kompleks veri yapılarıyla başa çıkmasını sağlayacak özellikler sunacak.

-Analitik zeka: Verilerin işlenmesi sayesinde geliştiriciler uygulamaların içine zengin analitik işlem motorları yerleştirebilecekler.

-Uygulama geliştirme: Geliştiriciler SAP HANA’nın güçlü yetenekleri sayesinde gelişmiş fonksiyonlara sahip yeni nesil uygulamalar oluşturma imkanına kavuşacaklar.

Bulut tabanlı SAP HANA mikro servislerinin kullanacıları da uygulamalarını çok gelişmiş yeteneklerle genişletebilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>