SAP makine öğrenimi şirketi satın aldı

0

SAP makine öğrenimi şirketi

SAP makine öğrenimi şirketi SwoopTalent’i satın aldığını duyurdu. Bu satın almayla SAP, SwoopTalent’in teknolojisinden yararlanabilecek.

SAP makine öğreniminde yeni adım aıtyor

SAP yaptığı açıklamada, şirketin fikri mülkiyetine odaklanan bir anlaşmayla makine öğrenimi teknolojisi şirketi SwoopTalent’i satın aldığını duyurdu. Şirketler, anlaşmanın mali şartlarını açıklamadı.

SAP SuccessFactors baş ürün sorumlusu Meg Bear, geniş ölçekte kişiselleştirmenin birden fazla sisteme yayılan güçlü bir veri platformu gerektirdiğini söyledi. SwoopTalent’in yapay zeka platformu, farklı İK sistemlerinden ve iş akışlarından gelen verileri yönetmek, iş liderlerinin daha bilinçli personel kararları almasına yardımcı olan bilgileri birleştirmek ve analiz etmek için oluşturuldu.

Bear: “İş gücü verilerini daha güvenilir ve erişilebilir hale getirerek, müşterilerimizin, yetenekleri etkin bir şekilde geliştirmek, yeniden beceriler kazandırmak ve işlerini geleceğe hazırlamak için çalışanları hakkında güçlü bilgiler edinmelerine yardımcı olabiliriz” dedi. Bear: “SwoopTalent’in kurucuları, İK’yı yükseltmek ve kuruluşları daha rekabetçi kılmak için veri, makine öğrenimi ve analitiği kullanan kanıtlanmış uzmanlığa sahip endüstri düşünce liderleridir. HXM stratejimizi ilerletmek için onların SAP’ye katılmasından heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

SAP yaptığı açıklamada, insan deneyimi yönetim sistemlerini (HXM) güçlendirmek için SwoopTalent’in araçlarını SAP’nin SuccessFactors çözümlerine yerleştirmek istediğini söyledi. SAP’nin SwoopTalent’i almasıyla, şirket çalışanları da SAP bünyesine katılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>