SAP’den sosyal dezavantajlı çocuklara teknoloji eğitimi

0

SAP_DuslerAkademisi“Daha iyi bir dünya için topluma ve sosyal yaşama destek” ilkesiyle kurumsal sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren SAP Türkiye, girişimcilik, eğitim ve teknoloji alanlarında sosyal sorumluluk etkinliklerine devam ediyor. Küresel çapta gerçekleştirilen sosyal sorumluluk etkinlikleri çerçevesinde, SAP çalışanları kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak yer alıyor.

SAP Türkiye gönüllüleri, bu yıl 10’uncu yılını kutlayan; dünyada tüm SAP ofislerinde hayata geçirilen SAP Hizmet Ayı (SAP Month of Service) girişimi çerçevesinde engelli bireyler ve sosyal dezavantajlı bireylerin sanat aracılığıyla hayata eşit katılımını, aktif ve üretken olmalarını hedefleyen Düşler Akademisi’ni ziyaret etti.

Ashoka Vakfı’nın işbirliğinde gerçekleştirilen ziyarette, Ashoka Fellow Ercan Tutal’ın kurucusu olduğu Düşler Akademisi Ataşehir kampüsünde eğitmenlerden bilgi alan 30 kişilik SAP Türkiye gönüllü ekibi, engelli gençlerle birlikte atölye çalışmaları yaptı.

Sosyal dezavantajlı bireyler için sosyal eşitlik fırsatları yaratmayı ve onları sanat aracılığıyla topluma kazandırmayı hedefleyen Düşler Akademisi’ni 21 Ocak’ta  farklı departmanlardan yönetici ve çalışanlardan oluşan 30 kişilik bir ekiple İstanbul Ataşehir’deki kampüsünde ziyaret eden SAP Türkiye gönüllüleri, Düşler Akademisi eğitmenlerinden bilgi alıp engelli gençlerle atölye çalışmaları gerçekleştirdi.

Mutfak atölyesinde engelli gençlerle birlikte yemek hazırlayan SAP gönüllüleri, müzik atölyesinde ritim çalışmasına katıldı. Ardından teknoloji atölyesinde SAP çalışanları engelli gençlere tablet ve akıllı cihazların kullanımına ve teknolojiden nasıl faydalanabileceklerine dair ilişkin eğitimler verdi.

Türkiye Vodafone Vakfı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) işbirliğiyle hayata geçirilen Düşler Akademisi, engelli bireylerin sanat aracılığıyla sosyal dışlanmayı kırmalarını, aktif ve üretken hale gelmelerini hedefliyor. Kasım 2008’de kurulan Düşler Akademisi, bugüne kadar 3000’in üzerinde mezun verdi. Engelli gençlerin hayatına farklı sanat dallarıyla dokunarak, onları sosyal hayata kazandırmak yolunda öncü adımlar atan Düşler Akademisi’nin İstanbul’da Ataşehir ve Antalya’da Kaş  Şubesi ile faaliyet gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>