SAS halka arz planını açıkladı

0

SAS halka arz

SAS halka arz planını resmi açıklamayla paylaştı. Şirket 2024 yılında halka arz olmayı istediğini belirtti.

SAS halka arz olmaya hazırlanıyor

Analitik devi SAS Enstitüsü yaptığı açıklamada, 2024’te ilk halka arz için hazırlandığını söyledi. Bir rapora göre, şirket geçtiğimiz günlerde Broadcom tarafından satın alınmak üzere görüşmelerde bulunuyordu.

1976 yılında kurulan SAS, kurucu ortakları Jim Goodnight ve John Sall’ın liderliğinde faaliyetlerine devam ediyor. Şirketin, 145 ülkede müşterisi ve 12.000’den fazla çalışanı bulunuyor. Analitik, makine öğrenimi tabanlı ürünler, veri yönetimi ve daha fazlasını kapsayan bir dizi yazılım ürünü geliştiriyor.

Şirekt açıklamada SAS’ın 2020’de yaklaşık 3 milyar dolar gelir elde ettiğini ve art arda 45. kârlılığını elde ettiğini belirtti. SAS’in 2021 ilk yarısında gelir artışının ise yüzde 8,4 olduğu vurgulandı.

CEO Jim Goodnight yaptığı açıklamada, “IPO hazırlığına doğru ilerleyerek, SAS çalışanları, müşterileri, ortakları ve topluluğumuzun başarımıza katılması için yeni fırsatlar yaratabilir ve hepimiz için mümkün olan en parlak geleceği sağlayabiliriz.” dedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>