Satış personelleri yapay zeka ile eğitiliyor

0

Satış personelleri

Pegasystem isimli bir şirket, satış personelleri eğitimi için yapay zekayı kullanan Pega Sales Coach’u başlattı. Böylelikle satış personelleri eğitiminde yapay zekanın kullanımının artması planlanıyor.

Satış personelleri eğitimi: Pega Sales Coach

Satış personelliği, dijital dönüşüm ve yapay zeka ile kaybolacak meslekler listesinin en üst sıralarında bulunuyor. Bu alanda Pegasystem ilk somut adımı atan şirketlerden biri oldu. Pega Sales Coach isimli programı başlatan şirket, yapay zeka ile satış personellerinin eğitimini sağlıyor ve performans değerlendirmesinde bulunuyor.

Yapay zeka, bir çalışanın her gün aldığı 50’den fazla farklı işlemi analiz ederek bir satıcının performansını değerlendiriyor. Düşük performans gösteren çalışanları yöneticilere bildirerek, eğitim planı sunuyor. Her üç ayda bir bu analizler yardımıyla çalışanların iş süreçlerinde maksimum verimle çalışması sağlanıyor.

Pega Sales Coach, satış üzerine çalışan şirketlerde çalışan performansı izleme, bu performansı değerlendirme ve gerekli eğitimler hakkında öneride bulunma işlemlerini entegre bir şekilde yürütüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>