Satoshi Nakamoto bulundu mu?

0

Satoshi Nakamoto

CIA tarafından yapılan açıklamalar, Satoshi Nakamoto hakkındaki tartışmaları tekrar gündeme getirdi. Bitcoin kurucusu olarak bilinen Satoshi Nakamoto, CIA tarafından bilinen biri mi?

Satoshi Nakamoto kimdir?

Bitcoin, bundan yaklaşık 10 yıl önce, “Bitcoin: Eşten Eşe Elektronik Nakit Ödeme Sistemi” isimli bir makale ile gündeme geldi. Bu makalenin yazarı ise Nakamoto’ydu. Kripto para piyasasındaki çoğu kişi tarafından merak edilen bu kişinin, kim olduğu bilinmiyor. Hatta bu yıl, Nakamoto’nun Elon Musk olduğuna yönelik bazı dedikodular çıkmıştı. Ancak Musk, bu söylentiyi yalanlamıştı. CIA tarafından yürütülen soruşturmalarda, Nakamoto hakkında önemli bilgiler elde edildi gibi görünüyor.

Kimliği adeta bir sır gibi olan Nakamoto, şu anda yaklaşık 7000 bin dolar değerindeki Bitcoin’in kurucusu olması sebebiylem merak edilen bir isim. Birçok teknoloji araştırma şirketi Nakamoto’yu bulabilmek için araştırmalar yürütse de olumlu sonuç alınamadı. CIA’e yapılan başvurularda alınan cevap ise CIA’in Nakamoto’yu bildiğine yönelik iddiaları artırıyor.

Nakamoto hakkında bilgi alınmak istenildiğinde CIA, söz konusu bilgiye sahip olsalar bile bu bilgilerin ifşa edilmemesini istediklerini belirtiyor. Teknoloji yayıncısı Daniel Oberhaus ise bu cevabın CIA’in Nakamoto’yu bildiğini gösterdiğini, ancak ABD hükümetinin Bitcoin için hazırlıklı olmaması sebebiyle beklemede olduğunu belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>