Satya Nadella kitap yazıyor

0

Microsoft’un yeni CEO’su Satya Nadella, ilk kitabını yazdığını açıkladı. Başarılı iş adamlarının, “nasıl başarılı oldum,” konulu, yarı otobiyografik, yarı kişisel gelişim kıvamındaki kitaplar yazmalarına alışkınız ancak Satya Nadella “Hit Refresh” ismini vereceği kitabının bu türden bir kitap olmayacağı konusunda ısrarcı.

Ünlü yayın grubu Harper’ın Business serisi içinden çıkacak olan kitabın geleceği şekillendirmek konusunda olacağının altını çizen Nadella, hem kendisindeki değişim, hem de Microsoft’un dünyayı değiştirmekteki gücünü ve geleceğin nasıl şekillendirileceğini vurgulayacağı kitabını 2017 yılında okurun karşısına çıkaracak.

Kitabı Microsoft çalışanları, Microsoft’un iş ortakları ve Microsoft müşterileri için yazdığını vurgulayan Nadella, böylece Microsoft ekosisteminde herkesin birbirini anladığı daha sağlıklı bir ortam ve gelecek yaratmayı amaçlıyor. Öte yandan dünyada çok büyük bir kitlenin, bir şekilde Microsoft kullanıcısı olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Bu yeni ve ilk kitap, aslında teknoloji dünyası için bir sürpriz niteliği taşıyor zira Satya Nadella’nın, Microsoft’u kurtarmakla çok meşgul olduğu düşünülüyordu. Elini attığı her işte büyük zararlarla karşılaşan ve dünyadaki hızlı değişime ayak uyduramadığı için lider konumunu kaybettiği düşünülen Microsoft’un liderinin şimdi “değişim” hakkında bir kitap yazıyor olmasının ironik olduğuna dair yorumların da ortaya çıkması çok uzun sürmeyebilir.

Öte yandan kitaptan elde edilen gelir, halka açık, ücretsiz bulut servislerinin geliştirilmesi amacıyla Microsoft’un hayır amaçlı vakfı Microsoft Philanthropies’a devredilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>