Savcı Lily’nin peşine düştü

0

İki yıl önce, Kickstarter üzerinde büyük yankı uyandıran, sahibi takip eden akıllı drone Lily’nin geliştiricilerinin peşinde San Francisco savcıları düştü.

Kikcstarter’da 2 milyon kişiden ön sipariş toplayan proje büyük bir heyecanla karşılanmıştı. 

Kullanıcının yönetimi olmaksızın, otomatik olarak havalanıp kullanıcısını kendi başına takip edebilen, engellerin çevresinden dolaşabilen, yapay zekalı ve kameralı drone projesi, kısa süre önce, iptal edildi.

Sahibi takip eden robot drone

Ancak iptalden sonra gelen şikayetler, projenin geliştiricilerini, para toplayıp kaçan üçkağıtçı durumuna düşürdü ve şimdi San Francisco savcılığı, sahte reklamla tüketicileri aldatmak suçundan, geliştiriciler aleyhine dava açtı.

Dava nedeniyle açıklama yapan geliştirici ise, geri ödemelerin birkaç hafta içinde başlayacağını duyurdu. Ancak, aradan geçen iki yıl ve yapılan harcamalardan sonra şirketin kasasında tüm geri ödemeleri yapmaya yeterli para kalıp kalmadığı büyük bir soru işareti. 

İşte Lily’nin, 2 milyon ön sipariş toplamasını sağlayan ve bugün yanıltıcı reklam suçlamasına neden olan tanıtım filmi:

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>