Savunma Bakanlığı veri ihlali ile gündemde

0

Savunma Bakanlığı veri

Güney Kore Savunma Bakanlığı veri ihlali ile gündeme geldi. Yaşanan veri hırsızlığı, ülke güvenliğine yönelik yapılan bir saldırı olarak nitelendiriliyor.

Savunma Bakanlığı veri hırsızlığına uğradı

Hackerlar, Güney Kore’nin askeri kuvvetleri için silah ve mühimmat satın almalarını yöneten bir hükümet ajansına sızdı. Bu sızıntı ile hükümet ajansına ait bilgisayarlar üzerinden veri ihlali gerçekleşti. Yapılan açıklamaya göre Ekim 2018’de gerçekleşen saldırıda, 30 bilgisayara sızıldı ve en az 10’unda bilgiler çalındı.

Raporlara göre bilgisayar korsanları, yazılımın sunucusuna yönetici erişimi sağladı. Ancak bu saldırının doğru olup olmadığına yönelik şüpheler de bulunuyor. Güney Kore ile Kuzey Kore arasındaki gerginlik nedeniyle daha önce de bu tip iddialar ortaya atılmıştı. İki ülke siber saldırıları gerekçe göstererek birbirlerine karşı durumu daha da kızıştırabiliyor. Bu siber saldırı iddiasının da aradaki gerginliği artırmak ve askeri operasyona neden bulmak için olabileceği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>