Savunma sanayi şirketi siber saldırıya uğradı

0

Savunma sanayi şirketi siber saldırı

Hindistan’da faaliyet gösteren bir savunma sanayi şirketi siber saldırıya uğradı. Şirketin hassas verileri Dark Web’de yayınlandı.

Savunma sanayi şirketi siber saldırı ile mücadele ediyor

Günümüzde güvenliğin en üst düzeyde tutulduğu savunma sanayi şirketleri bile siber saldırılar karşısında çaresiz kalabiliyor. Bunun son örneklerinden biri de Hindistan’da yaşandı.

Hindistan’da faaliyet gösteren BEML isimli savunma sanayiden raylı sistemlere kadar farklı alanlarda faaliyet gösteren şirket, 25 Mayıs tarihinde siber saldırıya uğradı. Kimliği halen tespit edilemeyen bir hacker tarafından yapılan saldırıda, şirketin 7 çalışanının hassas verilerine ulaşıldı.

Hatta hacker çalışanların mail şifrelerini de değiştirerek ‘FreeKashm!r’ ve ‘GoToHellBJP!!1’ şifrelerini verdi. Bu çalışanların hassas verileri ise Dark Web’de yayınlandı. Hindistan’ın en büyük savunma sanayi kuruluşlarından birinin yaşadığı bu siber saldırı, siber güvenlik konusunda halen birçok eksiğin olduğunu gösteriyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>