Schneider Electric İnovasyon TIR’ı 5 şehir gezecek

0

Schneider Electric, hayata geçirdiği İnovasyon TIR’ı projesiyle küresel bilgi birikimini ve yeni nesil teknolojilerini Türkiye’deki sanayi bölgelerinde sergiliyor. 5 şehirde, 6 organize sanayi bölgesinde sektör temsilcileri ile buluşacak olan Schneider Electric İnovasyon TIR’ı 12 Eylül’de Türkiye’nin güçlü tekstil, gıda, makine ve enerji üretimi üssü Tekirdağ’a geldi. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen etkinlik ilgi görmeyi başardı.

Schneider Electric İnovasyon TIR’ı neler sunuyor?

Schneider Electric İnovasyon TIR’ı Tekirdağ ve çevresinden katılımcılara birbiriyle haberleşen ürünler ve IoT tabanlı yazılımları deneyimlemenin mümkün olduğu bir ortam sundu. Ayrıca gerçekleştirilen seminer programı ile Schneider Electric konuşmacıları, uluslararası çapta bir deneyimi ve öncü teknolojilere dair gelişmeleri paylaştılar. Schneider Electric uzmanları sektör temsilcilerinin endüstriyel dönüşüm ve dijitalleşme yolculuklarını şekillendirmelerine de destek oldu.

Etkinliğin ana gündeminde ise dijitalleşen tesisler, dijital servis çözümleri, geleceğin güç dağıtım sistemleri ve akıllı makina çözümleri ile farklı endüstrilere yönelik inovatif çözümler vardı.

Kritik varlıkların korunması ve iş sürekliliğinin sağlanmasına yönelik bu hizmetler para, zaman ve itibar kaybının önlenmesi ve insan yaşamını tehdit eden risklerin minimize edilmesi açısından hayati önem taşıyor. Şirketin açıkladığı verilere göre; fabrikalarda operasyonların beklenmeyen bir şekilde durması; üretim kaybı, iş güvenliği riskleri ve itibarın zedelenmesi gibi sonuçlara yol açabiliyor ve 1 saatte 25 bin dolar zarar yaratıyor.

Ayrıca endüstriyel alanlarda çıkan yangınların yüzde 22’si elektrik donanımlarındaki arızalardan kaynaklanıyor ve bu yangınların yüzde 56’sı önleyici bakım çalışmaları ile engellenebiliyor. Schneider Electric dijital hizmetleri ile birlikte bu kayıpların önüne geçmeyi vaat ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>