Satın almadan önce internette 12 defa araştırıyoruz

0

İstanbul’da düzenlenen Sürdürülebilir Markalar Konferansına katılan Schneider Electric Dijital ve Web Pazarlama Başkan Yardımcısı Shawn Burns, B2B müşterilerin internet alışkanlıklarını anlattı.

Konferans kapsamındaki konuşmasında Burns “Schneider Electric müşterileri, bir ürün veya hizmetimizi satın almadan önce ortalama 12 kez internet araştırması yapıyor.” diyerek dijitalleşmenin önemini vurguladı. Burns, bu yüzden, dijital iletişimin, pazarlama stratejilerinin temelini oluşturduğunu belirtti.

Dijital dünyada markalar için kuralların değiştiğini ve müşteri olarak tasvir edilen kişilerin gittikçe gençleştiğinin altını çizen Burns ürünlerin artık videolar sayesinde satıldığını belirtti. Ticari (B2B) alıcılarının %90’nının akıllı telefonlar üzerinden işlem yaptığını aktaran Shawn Burns, mobil üzerinden arama yapma oranının son iki senede %300 arttığını belirtti.

Etkinlikte biz de yer aldık ve Schneider Electric ekibiyle keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Shawn Burns ile markalar ve sürdürülebilirlik üzerine yaptığımız röportajı, Haziran ayında yayınlanacak olan TechInside sayısında okuyabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>