Schneider Electric ve AVEVA, sürdürülebilirlik odaklı şirketleri destekliyor

0

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde lider Schneider Electric, ve dijital dönüşüm ve sürdürülebilirliği yönlendiren endüstriyel yazılımda dünya lideri AVEVA, birleşik teknoloji tekliflerinin madencilik şirketlerinin sürdürülebilirlik girişimlerini dört temel alanda desteklediğini duyurdu. Bu destekte enerji verimliliği, verimlilik artışı, düşük karbon emisyonu teknolojisinin benimsenmesi ve yeni çevreci süreçler üzerine sürdürülebilir odaklı çalışmalar benimsenecek.

Küresel dekarbonizasyonunun, minerallerin ve emtiaların sürdürülebilir üretimine büyük ölçüde bağlı olduğu belirtiliyor. Buna göre gelişen maden ve metal sektörü, küresel ekonomi ve iklim değişikliğinin azaltılması, çevrenin korunması ve döngüsel ekonomi için ihtiyaç duyulan yeni teknolojilerin, malzemelerin inovasyonunu desteklemek adına büyük önem taşıyor.

Dolaşımlı yenilenebilir enerji sistemi için önemli iş birliği

Dijitalleşme madenciliğin ve metallerin sürdürülebilirliğini desteklenecek

Schneider Electric ve AVEVA, madencilik, mineraller ve metal değer zincirlerindeki insanları, sürdürülebilirliği göz önünde bulundurarak sağlam tavsiyelere dayalı seçimlerinde daha stratejik olmaya teşvik edecek bilinçli kararlar almak için kuruluşların ihtiyaç duyduğu araçları sağlayacak.

Bu araçlar operatörlere ve yöneticilere bu seçimlerde yardımcı oluyor ve bu organizasyonları sürdürülebilir uygulamaları benimsemeyle ilgili zorlukların üstesinden gelmeleri için işletme maliyetlerinin azalmasıyla sonuçlanıyor. Böylece tüm paydaşları memnun etme gibi önemli bir ayrıcalık sunulabilecek.

AVEVA ve Schneider Electric’in sponsorluğunda düzenlenen IDC Technology Spotlight’a göre madencilik ve metal kuruluşlarının sürdürülebilirlik gündemlerini yönlendiren üç önemli pazar baskısı bulunuyor:

  • Marka denkliğini iyileştirme ihtiyacı,
  • Olumsuz bir olay riskini azaltma,
  • Mevcut ve gelecekteki düzenlemelere uyum sağlama

IDC Energy Insights WW Mining Kıdemli Araştırma Müdürü Ben Kirkwood, konuyla alakalı yaptığı açıklamada; teknolojinin madencilik şirketlerini desteklemede kritik bir rolü olduğunu belirtiyor. Kirkwood, “Sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşma ve operasyonlar üzerinde daha fazla görünürlük ve kontrol kazanma çabaları, enerji, su kullanımı ve operasyonel ortamın yönetimi ile ilgili kurumsal anlayış ve eyleme imkan sağlayacaktır.

IDC’nin sanayi şirketlerinin gelir artışı ve karlılığına ilişkin küresel analizi, uzun vadeli, finanse edilen bir dijital dönüşüm gündemiyle birleştirilmiş kararlı ve devam eden sürdürülebilirlik temelli bir stratejiye sahip olanların rakiplerinden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiğini” ifade ediyor.

IDC Technology Spotlight, endüstrinin sürdürülebilirlik konusunda algıladığı durağan konumundan olumsuz tepkiler almaya devam ederken, eklenen analitiklere sahip platformların, yapılan değişikliklerin görünürlüğünü artırırken operasyonel verimliliği iyileştirdiği gerçeğini de pekiştiriyor.

Corporate Knights, kısa bir süre önce Schneider Electric’i dünyanın en sürdürülebilir şirketi seçti. IDC Technology Spotlight’a göre Schneider Electric’in EcoStruxure platformu, AVEVA’nın Dijital Madencilik ve Metal Dönüşümü çözümleriyle birlikte, verilerin toplanması ve analizi yoluyla sürdürülebilir operasyonlar ve iyileştirilmiş kararlar almak için gereken operasyonel ve organizasyonel öngörüleri sağlayabiliyor.

Ortak şirketler, enerji yönetimi ve otomasyon yeteneğini destekleyen teknoloji ve yazılım unsurlarıyla endüstriyel bir IoT platformu sağlayarak madencilik, mineraller ve metal değer zincirlerini karbondan arındırmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>