Techinside Google News
Techinside Google News

Scroogled’ın yaratıcısından Ballmer destekli yatırım

Microsoft'un ses getiren kampanya çalışması Scroogled'un yaratıcısı Mark Penn, Steve Ballmer desteği ile şirket kuruyor.
- Advertisement -

Microsoft’un, Google’ı hedef alan  Scroogled adlı alaycı kampanyasının ardındaki isim Mark Penn, Microsoft bünyesinden ayrılıyor ve kendi özel şirketini kuruyor. Üstelik Penn’in ardında bir de güçlü isim, Microsoft eski CEO’su Steve Ballmer var. Ballmer’ın asıl destekçisi olacağı şirket Stagwell Grouop LLC. adı ile anılacak.

Penn’in hedefi ise reklamcılık, araştırma, veri analizi, halkla ilişkiler ve dijital pazarlama üzerine. Eski CEO Steve Ballmer ise Penn’e tam tamına 250 milyon dolarlık bir destekte bulunacak. Ünlü isim, marketing pazarında yatırım yapmanın büyük etkilere sebep olacağı ve şirketleri olumlu anlamda sarsacağını dile getiriyor.

Lon Angeles Clippers beyzbol takımının yeni sahibi olan Steve Ballmer, Penn’in Scroogled çalışmasından sonra Microsoft’un Super Bowl reklamı hazırlamasını sağlayan Penn’e bir başka deyişle borcunu ödüyor. Penn daha önce Bill Clinton’a politik stratejiler konusunda destek olmuş ve 2008 yılında Hillary Clinton’ın başkanlık kampanyasını yürütmüştü.

Yeni CEO Satya Nadella’nın başa geçmesiyle birlikte Google ile alay eden Scroogled kampanyası geri plana çekilmiş ve bu yeni politika, Mark Penn’in Microsoft’tan ayrılmasına neden olmuştu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir