SD Süper Bilgisayar Merkezi Intel’i seçti

0

süper Bilgisayar Merkezi Intel

Intel, süper bilgisayar alanındaki çalışmaları ve işbirliklerine yönelik yeni bir duyuru yaptı. Süper bilgisayarlarda verimlilik ve yapay zeka odaklı önemli bir adım atılmış oldu.

SD Süper Bilgisayar Merkezi yapay zeka için Intel’i seçti

Intel, San Diego Supercomputer Center’ın (SDSC), yüksek performans için SDSC’nin Voyager süper bilgisayarındaki Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemcilerle Habana’nın amaca yönelik yapay zeka (AI) eğitiminden ve çıkarım hızlandırıcılarından yararlanacağını duyurdu.

2021’in sonbahar aylarında hizmete girmesi beklenen Voyager, National Science Foundation’ın ilk örneği olacak. Voyager, astronomi, iklim bilimleri, kimya ve parçacık fiziği gibi bilim ve mühendislik dallarında yapay zeka araştırmalarının ilerlemesine odaklanacak. Voyager, ilk 3 yıllık süreçte test aşamasında olacak.

SDSC’nin Data Enabled Scientific Computing Bölümü Başkanı ve Voyager Projesi Baş Araştırmacısı Amitava Majumdar, derin öğrenme operasyonları ve yapay zeka iş yükleri için optimize edilmiş yenilikçi çözümlerle Habana hızlandırıcıların, Voyager’ın yakında yapılacak yapay zeka araştırmalarını desteklemek için ideal seçim olduğunu söyledi. Ayrıca bu benzersiz derecede verimli bilgi işlem yeteneklerini Voyager programına dahil etmek için Habana, Intel ve Supermicro ile ortaklık kurmayı dört gözle beklediklerini belirtti. Özellikle de akademik araştırmacıların, bugün mevcut olan en yetenekli yapay zeka odaklı sistemlerden birine erişim sağladığını vurguladı.

Voyager teknoloji ortağı ve kurumsal bilgi işlem, depolama ve ağ teknolojilerinde küresel lider olan Supermicro , Voyager için SDSC’ye yapay zeka sistemleri sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>