Seagate dev fabrikasını kapatıyor

0

Sabit disk pazarının dev üreticilerinden Seagate, masraflarını kısmak üzere yaptığı yeni planlamaya göre, Çin’deki dev HDD fabrikasını kapatacak ve 2200 kişiyi de işten çıkaracak.

Çin’de Suzhou eyaletinde yer alan fabrika, Segate’in üretim zincirindeki en büyük halkaydı. Sabit disklerin paketlenmeden önceki son testlerinin ve paketlenme işlemlerinin yapıldığı fabrika aslında teknik olarak disk üretimi yapılmıyor.  

101 bin metrekarelik dev fabrika

101 bin metre karelik dev fabrikanın maliyetinden kurtulmak ise şirketin piyasadaki rekabetle başa çıkabilmesini kolaylaştıracak. 2006’da Maxtor’dan satın alınan fabrikada son işçi de 18 Ocak’ta fabrikayı terk edecek. 

Öte yandan Seagate 2016 yılında toplam 8000 kişiyi işten çıkardı ve çeyrek yıl üretim kapasitesini de 55-60 milyon adetten 35-40 milyon adede düşürdü.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>