SEAT drone kullanmaya başladı

0

SEAT drone

SEAT drone ile teslimatlara başlayarak, üretim sürecini daha hızlı hale getirmeyi hedefliyor. SEAT’ın Barcelona’daki fabrikası için drone’lar çalışmaya başladı.

SEAT drone ile teslimat yapıyor

SEAT’ın Barcelona’daki Martorell fabrikası için drone’lar çalışmaya başladı. SEAT, lojistik konusunda uzman olan Grupo Sese ile yaptığı anlaşma kapsamında, lojistik merkezlerinden parçaların alınması ve fabrikalara ulaştırılması sürecini drone’larla yapmaya başladı.

Araçların üretiminde kullanılan direksiyon simiyleri ve hava yastıkları, artık drone’larla fabrikaya getiriliyor. Yaklaşık 90 kilometrelik mesafede gerçekleşen bu teslimat, 15 dakikada tamamlanıyor. Parçaların fabrikaya ulaşma sürecinin kısalması sayesinde üretimin daha hızlı gerçekleştiği belirtiliyor.

Projenin yöneticilerinden Dr. ChristianVollmer, insansız hava araçlarının lojistikte devrim yaratacağını ve teslimat sürelerini yüzde 80 azaltacağını söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>