SEC, Tesla’yı inceleme altına aldı

0

Elon Musk’ın, Tesla hisselerini geri alarak şirketi borsadan çıkartma planı hakkındaki tweet’leri ABD’de büyük bir tartışma başlattı.

SEC olaya el attı

Şirketin hisseleri üzerinde manipülasyona neden olabileceği için Musk’ın bu tweetleri, SEC tarafından inceleme altına alındı. SEC, ABD’nin Sermaye Piyasası Kurulu olarak işlev görüyor ve halka açık şirketleri, bankaları, finansal kurumları veya sermaye hareketlerini denetliyor.

Musk uzun zamandır Tesla’daki yönetim politikası nedeniyle eleştiri altındaydı ve özellikle Model 3’ün seri üretime geçmesinin yavaş sürmesi nedeniyle yatırımcılar Musk’ı sıkıştırıyordu. Musk ise bu baskılardan kurtulup şirketi istediği gibi yönetmek için Tesla’yı halka açık bir şirket olmaktan çıkarıp özel bir şirkete dönüştürmek istiyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>