Security Essentials güncelleme almayacak

0

Security Essentials güncelleme

Microsoft Security Essentials için yolun sonuna gelindiğini açıkladı. Artık Security Essentials güncelleme almayacak ve kullanımdan kalkacak.

Security Essentials güncelleme desteği sona eriyor

Microsoft, kısa bir süre önce Windows 7 işletim sistemi için sunduğu desteği sonlandıracağını açıklamıştı. Ocak ayında bitecek olan bu destek, işletim sisteminde bulunan ücretsiz yazılımları da doğrudan etkileyecek.

Microsoft, Security Essentials isimli antivirüs yazılımı için de sona gelindiğini duyurdu. Windows 7 desteğinin sonlanmasıyla, Security Essentials artık güncelleme almayacak.

2009 yılında kullanıma sunulan Windows 7,halen yüzde 25’lik bir kullanıcı payına sahip. Ancak Microsoft, Windows 7 ve beraberindeki yazılımlara desteğini sonlandırarak Windows 10 kullanımını teşvik etmeye çalışıyor. Windows 10 ile kullanıcılar, Security Essentials yerine Windows Defender’ı kullanarak cihazlarının güvenliğini sağlayabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>