Segway tekerlekli koltuk tanıttı

0

Segway S Pod

Elektrikli araç sektöründe yenilikçi tasarımlara imza atan Segway tekerlekli koltuk geliştirdi. Segway’in yeni tasarımı, filmlerden fırlamış gibi görünüyor.

Segway tekerlekli koltuk özellikleri

Elektrikli araçlarıyla tanınan Segway, CES 2020’ye oldukça farklı bir tasarımla damga vurdu. Segway, Segway S Pod isimli tekerlekli koltuğunu tanıttı.

Tek kişilik olan bu S Pod, saatte 30 km kadar hıza ulaşabiliyor. Koltuk, oturan kişinin joystick kontrolüyle hareket ettiriliyor. Bu joystick aracılığıyla koltuk, çok hassas şekilde kontrol edilebiliyor.

Koltuğun üzerinde batarya durumunu gösteren bir LED ekran bulunuyor. Ayrıca koltuğun üzerindeki lambalar, uygulama aracılığıyla kontrol edilip, değiştirilebiliyor.

Segway S Pod’un bireysel olarak satışa sunulmayacağı, filolar halinde şirketlere verileceği belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>