Şehir içi teslimatlarda elektrikli bisiklet dönemi

0

Şehir içi teslimatlarda elektrikli bisiklet

UPS yaptığı açıklamada, bisikletlerin daha iyi ve daha kolay erişime sahip olduğu yoğun kentsel alanlarda teslimatlar için dört tekerlekli bir “eQuad” elektrikli kargo bisikletini denediğini söyledi.

Paket teslimat devi, İngiliz firması Fernhay tarafından tasarlanan ve üretilen yaklaşık 100 elektrikli bisikleti yedi Avrupa pazarında deniyor. UPS filo bakım ve onarımdan sorumlu başkan yardımcısı Luke Wake ayrıca ABD ve bazı Asya pazarlarında denemeler başlatacaklarını söyledi.

UPS, denemeler için diğer üreticilerin dört tekerlekli elektrikli bisikletlerini de kullanacağını söyledi. Paket teslimat şirketleri, karbon ayak izlerini azaltmak için kamu taahhütlerinde bulunmanın yanı sıra, hızla artan e-ticaret siparişleri nedeniyle son mil teslimatlarının maliyetini düşürmenin yeni yollarını arıyorlar.

UPS’ eQuad, yaklaşık 25 kilometre hıza sahip ve 200 kilograma kadar ağırlık taşıyabiliyor. eQuad’ın yaklaşık menzili ise 64 km olarak belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>