Şehirlerde İHA kullanımı kötü fikir olabilir

Şehirlerde İHA kullanımı
Şehirlerde İHA kullanımı

İHA’ların ulaşımda devrim yaratacağının beşinci , belki de onuncu yılındayız. Ancak şimdiye kadar bunu gösterecek çok az şeyimiz var.

Belki de bir milyarderin kârını doldurmak veya zenginlerin trafiği atlamasına izin vermek yerine, bu hırsları dinlenmeye ve bu teknolojinin gerçekten iyi yapabileceği yerlere odaklanmanın zamanı geldi.

İsviçre’de Matternet ile birbirine yakın birkaç hastane arasında, dronların normalde ambulans veya kurye ile taşınacak laboratuvar numuneleri, kan vb . kitleri taşıması en önemli kullanım alanı diyebiliriz. Drone’lar acil sağlık hizmetlerinin verilmesinde kritik bir görev üstleniyor.

“Hava taksileri” sadece zenginler için özel helikopterlerdir.

“Hava taksileri” terimini popüler hale getirmek, parlak bir propagandaydı. Çünkü bunlar gerçekten belli ki sadece özel helikopterler. Yolcu dronları, teslimat dronlarının karşılaşacağı birçok zorlukla karşı karşıya kalacak: özel evlerin ve işyerlerinin üzerinden uçmak için büyük sorumluluk, düzenleyiciler, nereye uçarlarsa veya insinler sürekli gürültü kirliliği ve hepsinden endişe verici, inanılmaz sınırlı kapasite önemli bir sorun diyeibliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz