Şeker devi Ferrara Candy fidye saldırısına uğradı

0

Ferrara Candy fidye saldırısı

Ferrara Candy fidye saldırısına uğradığını açıkladı. Şirket yaptığı açıklamada, kolluk kuvvetleriyle çalışarak saldırıyı engellediklerini belirtti.

Ferrara Candy fidye saldırısı hakkında açıklama yaptı

Şeker devi Ferrara Candy, fidye yazılım saldırısına uğradığını bildirdi. Illinois merkezli şirket yaptığı açıklamada, bazı sistemlerini şifreleyen “bir fidye yazılımı saldırısını engellediklerini” söyledi.

Ferrara açıklamasında: “Keşfedildikten sonra, tüm sistemlerin güvenliğini sağlamak için hemen yanıt verdik ve bu olayın doğası ve kapsamı hakkında bir soruşturma başlattık. Ferrara, kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapıyor ve teknik ekibimiz, etkilenen sistemleri olabildiğince hızlı ve eksiksiz bir şekilde geri yüklemek için üçüncü taraf uzmanlarla yakın bir şekilde çalışıyor. ve mümkün olduğu kadar güvenli” dedi.

Ferrara, fidye ödeyip ödemediğini veya hangi fidye yazılımı grubunun sistemlerine saldırdığını söylemedi. Siber güvenlik şirketi Glasswall’un CEO’su Danny Lopez, saldırganların Cadılar Bayramı’ndan hemen önce bir şekerleme şirketinin tedarik zincirine çarpmasının büyük olasılıkla tesadüf olmadığını söyledi.

Cerberus Sentinel başkan yardımcısı Chris Clements, durumun, her şirketin fidye yazılımı saldırısı gibi bir “en kötü durum senaryosu” planlaması gerektiğine dair daha fazla kanıt olduğunu ekledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>