Sektör yöneticilerinden teknoloji yönetimi tavsiyeleri

0

teknoloji yönetimi tavsiyeleri

Bugünlerde her işletme bir teknoloji işletmesi olmak istiyor ve buna ihtiyaç duyuyor. Bu, teknoloji profesyonellerinin kuruluşlarının yollarını belirlemeye daha yakından dahil olmaları için artan fırsatlar anlamına geliyor. Bu süreçte, yönetim kariyer yolları açılıyor, teknik ekiplere liderlik etmek ya da genel olarak işletmenin liderliğinde yer alma fırsatı doğuyor.

Tavsiyeler ise şu şekilde oldu:

“Çalıştığınız alandan daha fazlasını anlamak için kendinize sürekli meydan okuyun. Bir sistem yöneticisiyseniz, becerilerinizi sunucuyu organize etmek, kurmak ve sürdürmek için kullanıyorsunuz.  Ancak bunun nedenini öğrenerek bilginizi de geliştirmeniz gerekiyor”

Diane Rafferty, Genel Müdür, Atrium

“Finans veya pazarlama ekibinin bir üyesiyle öğle yemeği yiyin. Uzak bir çalışma ortamına geçiş göz önüne alındığında ağ oluşturma daha zor hale geliyor ve yüz yüze etkileşimde azalma göz önüne alındığında, uyumlu çalışmak daha kritik oluyor. İşin BT dışındaki diğer bölümlerini anlamak sizi daha güçlü bir BT uzmanı yapacaktır. BT’nin üzerinde çalışmak için başvurduğu iş zorluklarını daha iyi anlarsınız ve bunları ifade edebilirsiniz”

Scott duFour, Global CIO, FLEETCOR

“Farklı kültürler, farklı geçmişlere ve bakış açılarına sahip olmak ve yeni normalde değişen ekip ve müşteri gereksinimleriyle etkin bir şekilde başa çıkabilmek bir avantaja sahip olacak.Daha taktiksel düzeyde, yönetim merdiveninde yükselmek isteyen profesyoneller gelişmiş sertifikalar almayı düşünebilir PMP (Project Management Professional), CSM (Certified ScrumMaster), CBPA (Certified Business Process Associate, Professional veya Leader), AIPMM (Certified Brand Manager) ve AMA (Certificate in Analitical Skills)”

Suresh Bethavandu, Mindtree

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>