Semtech IoT teknolojisi için Sierra Wireless’ı satın aldı

0

Semtech IoT

Yarı iletken üreticisi Semtech, nesnelerin interneti bileşenlerini üretme çabasını hızlandırmak amacıyla diğer çip satıcısı Sierra Wireless’ı satın almayı planladığını duyurdu.

Semtech, uzun menzilli, düşük güçlü kablosuz RF bağlantısı, güç yönetimi ve video yayın ekipmanı dahil olmak üzere çeşitli analog ve karışık sinyal çipleri üretiyor. Sierra Wireless, özel IoT teknolojisi yapıyor. Semtech bu pazara yönelik adımlar attı ancak Sierra’nın devralınması bu çabayı hızlandıracak.

Semtech CEO’su Mohan Maheswaran yaptığı açıklamada: “Teknoloji büyümesinin bir sonraki çağının endüstriyel dünyamızın tam dijitalleşmesi olduğuna inanıyoruz; her şeyin interneti. Vizyonumuz, bu dönüşümü hızlandırmak ve daha akıllı ve daha sürdürülebilir bir gezegen meydana getirmek amacıyla basit, yatay bir platform oluşturmak” dedi. Sierra, müşterilerin IoT cihazları için kablosuz veri planları satın alabilecekleri bir pazara sahiptir. Ayrıca, müşterilerin tüm cihaz aboneliklerini yönetmelerini ve cihazlarının iletişimini optimize etmelerini sağlayan AirVantage adlı bulut tabanlı bir IoT yönetim platformuna sahip. Semtech, IoT dağıtımlarını daha verimli bir şekilde yönetmek için kendi bulut platformu üzerinde çalışıyordu ve Sierra ona hızlı bir başlangıç ​​yapabilirdi.

Semtech’in sensör çipleri ve Sierra’nın IoT bağlantısı ile iki firma aşağıdaki pazarlarda potansiyel görüyor:

♦ Tedarik zinciri, lojistik ve varlık yönetimi

♦ Su, gaz ve elektrik ölçümü dahil olmak üzere kamu hizmetleri

♦ Hava kalitesi izleme ve kamu güvenliği dahil olmak üzere akıllı şehirler ve bina

♦ Akıllı tarım ve türlerin korunması

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>