Sennheiser kulaklık bölümünü sattı

0

Sennheiser kulaklık

Sennheiser kulaklık bölümünü İsviçreli Sonova’ya sattı. Artık Sennheiser’in tüketici elektroniği bölümü, başka bir şirketin elinde.

Sennheiser kulaklık bölümünü Sonava’ya sattı

Ses teknolojileri konusunda dünyanın önde gelenleri arasında yer alan Sennheiser, sürpriz bir şekilde tüketici elektroniği bölümünü sattı. Artık Sennheiser kulaklıklar, başka bir şirket tarafından üretilecek.

Şubat ayında tüketici bölümünü satacağını duyuran Sennheiser, rekabetle başa çıkma konusunda zorlandığını bildirmişti. 2019’da rekor seviyede tüketici ürünleri büyük bir ilgi görmesine rağmen Sennheiser, rekabette kâr anlamında gelir planda kalmıştı. Hatta kötü geçen bir dönemin ardından Sennheiser 650 kişiyi de işten çıkarmak durumunda kalmıştı.

İsviçre merkezli işitme cihazı ve protez üreticisi Sonova, yaklaşık 200 milyon Euro karşılığında Sennheiser’in kulaklık bölümünü satın aldı. Sennheiser yönetimi, bu sürecin bundan daha iyi bir şekilde tamamlanamayacağını açıkladı. Sonava ürünlerini Sennheiser markası altında satmaya devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>