Techinside Google News
Techinside Google News

Servis robotları müşteri hizmetine başladı

Kahve siparişlerinin robotlar tarafından servis edilmesi artık yaygın anlamda gerçek oldu. Servis robotları müşteri hizmeti ile fark yaratıyor.
- Advertisement -

Servis robotları, siparişleri yerine getirmek için Naver 1784’te gezinerek mühendislerin süreçteki insan-makine etkileşimlerini iyileştirmesine olanak tanıyor. üşterilere siparişleri sunan yaklaşık 100 robotun bulunduğu benzersiz bir Starbucks hayata geçti.

Servis robotları müşteri desteği sunuyor

Bu, dünyanın en büyük robotik test alanı olan Naver 1784 kulesinde ve aynı zamanda Güney Koreli teknoloji firması Naver’in genel merkezinde her gün gerçek oluyor. Sayısal rakam olan 1784, sitenin parti numarası adresi olan 178-4’ü ve aynı zamanda ilk sanayi devriminin başlangıcını işaret eden yılı ifade ediyor.

Şirketin robot bilimi, yapay zeka ve bulut hizmetlerindeki ilerlemelerini kanıtlayan bir zemin oluşturuyor ve Naver’in fikirleri somut çözümlere dönüştürme konusundaki kararlılığını sergiliyor. Naver’a göre 1784, yaşama ve çalışma şeklimizi yeniden tasarlıyor ve firmanın web sitesine göre “daha iyi bir çalışma ortamı sağlamak için ileri teknolojilerin binaya yerleştirildiğini ve bizi geleceğe bir adım daha yaklaştırdığını” iddia ediyor.

2022 yılında Güney Kore’nin Seongnam kentinde açılan Naver 1784 Tower, teknoloji devinin “teknoloji yakınsama binası” konseptinin bir örneğini oluşturuyor. Naver’ın otonom hizmet robotu Rookie, Seul’ün güney eteklerindeki 36 katlı binada Starbucks ve diğer hizmetlerde taşıyıcı olarak hizmet veriyor.

Normal bir günde, yaklaşık 100 Çaylak hizmet botu NAVER 1784’ün tüm katlarında dolaşarak paketler, kahve ve öğle yemeği kutuları dağıtıyor. Rookie, kendi kendine hareket eden, beyinsiz, bulut tabanlı bir robottur ve Naver’ın hizmet botları yelpazesi için desteklediği bir teknoloji. Bu tür robotlar, Naver Cloud ve 5G ağını temel alan çoklu robot istihbarat sistemi olan AI, Robot ve Cloud (ARC) adı verilen bir platform üzerinde çalışıyor.

Tekerlekli Rookie’nin yiyecek, içecek veya istenen yere taşınabilecek diğer eşyaları depolamak için bir bölmesi var. Rookie, farklı katlara erişimi mümkün ve daha hızlı hale getiren özel bir robot asansörü olan Naver Roboport ile uyumlu. Rookie’ye görevleri yerine getirmede yardımcı olan, Starbucks’taki insanlarla güvenli etkileşimi sağlayan yenilikçi güç aktarım mekanizmalarına sahip çift kollu bir robot olan Ambidex. Hassasiyet ve hız için tasarlanan bu cihaz, benzersiz kabloyla çalışan yapısı sayesinde yüksek taşıma kapasiteli görevlerin de üstesinden gelebiliyor. Platform, insanlarla robotların kusursuz bir şekilde bir arada yaşamasını kolaylaştırmak için yüksek hassasiyetli veriler ve öncü algoritmalar kullanıyor. Naver’a göre birçok robot, onları ARC’ye bağlayan ultra düşük gecikmeli bir ağ aracılığıyla aynı anda akıllı hale gelebilir. Servis robotları müşteri memnuniyetinde de önemli bir iyileştirme sağlayabilecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir